CRACOVIA 1996

Obóz Letni 2008

Obóz Letni 2008

 

Dzisiaj przed południem ogłoszone zostały wyniki wszystkich prowadzonych w trakcie Obozu turniejów i konkursów. W rywalizacji o najczystszy pokój zwyciężyli Piotr Gołdowski, Marcin Piekarski, Patryk Biernat i Robert Guzik, za co otrzymali specjalne medale. W klasyfikacji Turnieju Trójek 3-cie miejsce zajęła ekipa "III" (Piekarski, Natkaniec, Gołdowski), za co otrzymała medale i nagrody (klapki "KAPPA"). Na drugim miejscu rywalizację zakończyły "Jedynki" (Wąsik, Piekarczyk, Chlebda), które oprócz medali również otrzymały nagrody rzeczowe (segregatory i zeszyty "ADIDAS"). Na najwyższym stopniu podium stanęła trójka nr "VII" (Słowiak, Wdowiak, Jałocha). Zwycięzcy zostali udekorowani złotymi medalami oraz otrzymali torby na sprzęt sportowy "KIPSTA". Pozostałe "trójki" również otrzymały pamiątkowe medale, a szczegółowa klasyfikacja "TT" znajduje się tutaj. Specjalnymi medalami zostali również odznaczeni najlepsi tenisiści stołowi (Bukowski, Gołdowski i Poznański) oraz "strong-meni" (Bukowski, Wdowiak, Poznański). Ostatni medal przeznaczony był dla Najsympatyczniejszego Obozowicza, którego Zawodnicy sami wybrali spośród siebie. Został nim Marcin Piekarski.

Po odznaczeniach, gratulacjach i uściskach przyszła pora na pożegnalny obiad i zapakowanie bagażu oraz sprzętu do autokaru. Wyjazd miał miejsce ok. 13:00, więc w Krakowie Obozowicze byli ok. 17-tej.


 

Piątek, podobnie jak czwartek, rozpoczął się od karnego biegania. Tym razem powodem był bałagan w pokojach, a do pokonania była trasa wokół Zalewu Janowskiego. Zajęło to Obozowiczom niecałe 20 minut, po czym udali się na trening. Po południu Janów nawiedziła prawdziwa nawałnica. W ciągu godziny na ziemię spadły hektolitry wody i gradu(!) tak, że leśne ścieżki zamieniły się w rwące potoki. Wiatr wiał tak mocno, że niektóre drzewa nie wytrzymywały jego naporu i łamały się z hukiem. Na szczęście Obozowiczom nic się nie stało, z wyjątkiem tego, że nie można było przeprowadzić drugiego treningu. W tej sytuacji pozostał tenis stołowy, badminton lub siatkówka plażowa na boisku tuż przy Pawilonie. Wieczorem Pasiaki mogły wyładować nadmiar energii na profesjonalnie zorganizowanej dyskotece (DJ, nagłośnienie, światła, dym).Czwartek rozpoczął się od negatywnego akcentu w postaci karnego biegania "w nagrodę" za kolejne spóźnienie grupy na zbiórkę przed treningiem, natomiast zakończył się pozytywnie, gdyż Obozowicze zostali zaproszeni na dyskotekę do sąsiedniego Ośrodka! W międzyczasie przeprowadzone zostały dwa treningi. Pierwszy z nich doskonalił zdolności strzeleckie Pasiaków oraz ich wiedzę i umiejętności w zakresie taktyk. Drugie zajęcia opierały się przede wszystkim na grze. Przy okazji rozegrano konkurs "Żonglerki", którego wyniki liczyły się do klasyfikacji "TT". Osiągnięcia Obozowiczów można zobaczyć tutaj. Niestety nie dojdzie do meczu kontrolnego ani ze STALĄ STALOWA WOLA (problem z zebraniem odpowiedniej liczby zawodników), ani z TOMASOVIĄ TOMASZÓW MAZ. (nagły problem z transportem). Najbliższe okazje do sprawdzenia się w meczach Pasy będą miały dopiero po powrocie (sparingi planowane na sierpniowe weekendy).Wydarzenia dzisiejszego dnia podporządkowane były przede wszystkim treningom. Pierwsze zajęcia przed południem poświęcone były doskonaleniu zagrań techniczno-taktycznych w atakowaniu, natomiast po południu trening zdominowany był przez małe gry taktyczne. Dzisiaj również rozegrano konkurs rzutów karnych o tytuł "Króla strzelców" i punkty do "TT". W bramce stanął Trener Jakubiszyn, a zwycięzcą został Robert Guzik (6pkt. do "TT"). Za nim uplasowali się Mateusz Piekarczyk (4pkt.) i Piotr Schab (2pkt.). Wieczorem Obozowicze mieli dodatkową atrakcję, a mianowicie ognisko połączone z pieczeniem kiełbasek.Dzisiejszy dzień przyniósł ostateczne rozstrzygnięcia, jeśli chodzi o Turniej Tenisa Stołowego. Zwycięzcą okazał się Mateusz Bukowski, drugie miejsce zajął Piotr Gołdowski, a na najniższym stopniu podium stanął Mateusz Poznański. Szczegółowa tabela z wynikami znajduje się tutaj. Drugą atrakcją tego dnia były Zawody "Stron-man", również wliczane do klasyfikacji "Turnieju Trójek". Zwyciężyła ekipa "Jedynek", a pozostałe wyniki można sprawdzić tutaj. Poza rywalizacją w "TT" Obozowicze przeprowadzili przed południem trening techniczno-taktyczny. Na jutro, oprócz dwóch treningów, zaplanowane jest ognisko.


 

Poniedziałek minął Pasiakom pod znakiem zmiennej pogody, a tym samym zmiennych planów. Po śniadaniu ulewa sprawiła, że zamiast wyjść na trening, Obozowicze zostali, aby rywalizować w Turnieju Tenisa Stołowego. Po 2 godzinach deszcz przestał padać i zapadła decyzja o wyjściu na trening (nieco skrócony). Po obiedzie wydawało się, że rozpogodziło się na stałe i nie będzie problemu z popołudniowym treningiem. Ponownie jednak zebrały się czarne chmury i lunęło jak z cebra. Na szczęście tym razem padało krócej niż rano, więc można było wyjść na trening tylko 45' później niż planowano. Zarówno pierwsze, jak i drugie zajęcia podporządkowane były doskonaleniu techniki. Wieczorem dokończono fazę grupową Turnieju Tenisa Stołowego, a na jutro zaplanowane jest przeprowadzenie fazy pucharowej i wyłonienie zwycięzcy. Niedziela powitała Zawodników CRACOVII piękną słoneczną pogodą, ktora aż zachęcała do spaceru. Pasy wybrały się więc na przechadzkę do centrum Janowa, gdzie Obozowicze wstąpili do kościoła, obeszli wzdłuż i wszerz bardzo zadbany rynek oraz spróbowali miejscowych lodów. Po południu w ramach treningu rozegrany został Turniej Piłki Nożnej wliczany do klasyfikacji Turnieju Trójek. Wyniki można zobaczyć tutaj. Wieczorem nadszedł czas na kontynuację rozgrywek ping-ponga.Sobota nareszcie była dniem, w którym pogoda nie płatała Obozowiczom figli i można było spokojnie zrealizować wszystkie plany. Pasy odbyły dzisiaj dwa treningi poświęcone rozwijaniu sprawności specjalnej oraz doskonaleniu techniki. W drodze powrotnej z pierwszych zajęć w końcu udało się zaliczyć pierwsze pełne "plażowanie" łącznie z kąpielą w Zalewie Janowskim. Wieczorem rozpoczęły się rozgrywki Tenisa Stołowego, które wchodzą w skład Turnieju Trójek. Podział na grupy zostanie przedstawiony później.


 

Pogoda pokrzyżowała dzisiaj plany uczestnikom Obozu. Ulewa, która przeszła nad ranem nad Janowem podtopiła boisko, w związku z czym niemożliwe stało się przeprowadzenie "normalnych" treningów. W zaistniałej sytuacji przed południem Pasy miały godzinne zajęcia teoretyczne poświęcone podstawowym zagadnieniom taktycznym w systemie 1-4-4-2 oraz trening koordynacyjno-szybkościowy. Z kolei po południu rozegrany został Turniej Piłki Nożnej Plażowej, wliczający się do klasyfikacji Turnieju Trójek. Tabelę z wynikami oraz listę zdobywców bramek można zobaczyć tutaj.W drugim dniu Obozu Zawodnicy Pasów mieli dwa treningi. Pierwszy, przed południem, poświęcony był pracy nad koordynacją i sprawnością specjalną, natomiast po południu zajęcia miały na celu doskonalenie umiejętności technicznych. Trening ten kończyły serie strzałów z rzutów wolnych, w których Bramkarze rywalizowali z Zawodnikami z "pola". Przed każdą serią Trener określał "limit" bramek do zdobycia. Jeśli strzelający nie wykonali limitu, musieli "pompować"; z kolei po strzeleniu większej liczby goli - "pompowali" bramkarze. Na dwie ostatnie kolejki do bramki wszedł Trener Jakubiszyn, co niezwykle zmotywowało strzelających, jednak na 42 uderzenia drogę do bramki odnalazły tylko 3 strzały (aczkolwiek niewątpliwej urody).

W drodze powrotnej z pierwszego treningu Obozowicze zatrzymali się na plaży, gdzie zaliczyli pierwszą kąpiel w Zalewie Janowskim, a także rozegrali mecze beach-soccer'a i siatkówki plażowej.

Na jutro również zaplanowane są dwa treningi oraz zajęcia teoretyczne po kolacji. Dzisiaj rozpoczęło się zgrupowanie Drużyny CRACOVII z rocznika 1996. Wyjazd z Krakowa miał miejsce ok. 8 rano, a do Janowa Lubelskiego Pasy zawitały ok. 13:15. Podróż przebiegła spokojnie, bez większych przygód, z wyjątkiem kontroli policyjnej w Stalowej Woli. Ze względu na małe zamieszanie z pokojami w Pawilonie Hotelowym, w którym Obozowicze mieli zamieszkać, tymczasowo (do soboty) zostali oni zakwaterowani w Hotelu (wyższy standard). O  14:00 Zawodnicy zjedli obiad, po czym wszyscy stawili się na zebraniu organizacyjnym. Trener Jakubiszyn przedstawił Podopiecznym plan obozu, zapoznał ich z zasadami obowiązującymi podczas zgrupowania, a następnie rozlosowane zostały składy do tradycyjnego już "Turnieju Trójek" (tutaj). O 17-tej Piłkarze wyszli na pierwszy trening, a ściślej mowiąc rozruch z wykorzystaniem różnych form gier i zabaw. Przy okazji rozegrane zostały dwie konkurencje wliczane do "TT". Wyniki można zobaczyć tutaj.

Ramowy plan dnia na Obozie wygląda następująco:

 • 7:00 pobudka,
 • 7:30 śniadanie,
 • 9:30 - 11:00 I trening
 • 14:00 obiad
 • 16:30 - 18:00 II trening
 • 19:30 kolacja
 • 22:00 cisza nocna

Obóz letni zorganizowany zostanie, podobnie jak w zeszłym roku, w Janowie Lubelskim na obiektach CSW-DUO. Zgrupowanie potrwa 10 dni od 16 do 26 lipca.

Na liście Zawodników jadących na obóz znajdują się:

 • Adamczyk Klaudiusz
 • Biernat Patryk
 • Mateusz Bukowski
 • Chlebda Bartłomiej
 • Gołdowski Piotr
 • Guzik Robert
 • Jałocha Michał
 • Kapera Kacper
 • Korczek Krystian
 • Machno Artur
 • Natkaniec Konrad
 • Piekarczyk Mateusz
 • Piekarski Marcin
 • Poznański Mateusz
 • Schab Piotr
 • Słabowski Daniel
 • Słowiak Szymon
 • Stachoń Jan
 • Trojanowski Jakub
 • Wąsik Kamil
 • Wdowiak Mateusz

Telefony komórkowe będą w ciągu dnia przechowywane przez Kadrę i wydawane Zawodnikom w czasie wolnym, głównie wieczorami po kolacji.

Trener G.Jakubiszyn