CRACOVIA 1996

Turnieje

Turnieje piłkarskie w sezonie 2008/2009

 


  BoMar2 CUP 2009 - 20-21.06.2009

  

Niezbyt udanie, jeśli chodzi o wynik, zakończył się dla CRACOVII I Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej BoMar2 Cup im. Józefa Strojnego, bowiem Pasy zajęły dopiero VII miejsce. Trzeba jednak koniecznie podkreślić, że gra CRACOVII była o wiele lepsza niż wskazywałyby wyniki. W swoim pierwszym spotkaniu CRACOVIA była zespołem zdecydowanie lepszym, dłużej utrzymującym się przy piłce i stwarzającym sobie więcej okazji niż rywale, jednak to zawodnicy ze Starej Lubovnej wygrali ten mecz 1:0 po celnym strzale (jedynym w całym meczu) z rzutu wolnego. W drugim spotkaniu grupowym Pasy toczyły wyrównany bój z Zagłębiem Sosnowiec (jak się później okazało - zwycięzcą Turnieju), ale po indywidualnym błędzie w kryciu i strzale z dystansu w samej końcówce spotkania przegrały 0:1. W ostatnim meczu w grupie CRACOVIA zmierzyła się z GKSem Bełchatów, który miał na koncie dwa zwycięstwa, ale tym razem sprawdziło się powiedzenie "do trzech razy sztuka" i Pasy po kolejnym dobrym meczu mogły wreszcie cieszyć się z wygranej 2:0. Do bramki GKSu trafili Szymon Słowiak i Dominik Najder. Rozgrywki grupowe CRACOVIA zakończyła na 4 miejscu (niestety punkty przyznawane są tylko na podstawie wyników, a nie za dobrą grę) i w kolejnej fazie przyszło jej się zmierzyć z pierwszą drużyną Hutnika Kraków. Mecz był bardzo wyrównany i stał na wysokim poziomie. Po 30' gry utrzymywał się bezbramkowy remis i konieczne było rozstrzygnięcie spotkania za pomocą rzutów karnych. W tym elemencie lepsi okazali się Hutnicy, którzy wygrali 5:4 (dla Pasów trafili Szymon Słowiak, Piotr Gołdowski, Łukasz Żak i Mikołaj Baran, a pomylił się Artur Machno). W meczu o VII miejsce CRACOVIA ponownie zmierzyła się z Hutnikiem, tym razem jednak z drugą drużyną. Pasy wygrały skromnie, ale zasłużenie 1:0 po trafieniu Krystiana Korczka. Na zakończenie Turnieju na zawodników i kibiców czekała jeszcze jedna atrakcja, a mianowicie mecz "ALL STARS Turnieju" kontra "Trenerzy i Kierownicy". Zespół "ALL STARS" składał się z dwóch zawodników z pola z każdej drużyny biorącej udział w Turnieju oraz z wybranych bramkarzy. CRACOVIĘ w tym meczu reprezentowali Piotr Gołdowski, Marcin Piekarski i Kamil Jajecznica. W drużynie "Trenerów..." Pasy miały również trzech przedstawicieli: Kierownik Wiesław Gołdowski zagrał na lewej obronie, Pan Waldemar Adamczyk zagrał w ataku i otworzył wynik meczu, a w rolę bramkarza wcielił się Trener Grzegorz Jakubiszyn. Spotkanie było bardzo wyrównane i żadna ze stron nie dawała za wygraną. Po upływie regulaminowego czasu gry na tablicy świetlnej widniał wynik 4:4 i konieczne były rzuty karne. W konkursie "jedenstek" górą byli zawodnicy "ALL STARS", którzy wygrali 10:9. Trzeba przyznać, że taktyka bronienia rzutu karnego przez trzech bramkarzy jednocześnie okazała się bardzo skuteczna!

Wyniki i galeria zdjęć z Turnieju dostępne są tutaj.


KORONA CUP 2009 - 24.05.2009

 

Trzy mecze bez porażki to bilans spotkań CRACOVII '96 rozegranych podczas I Międzynarodowego Turnieju Piłkarskiego KORONA CUP 2009 w Kielcach. Była to pierwsza edycja turnieju, który zgodnie z intencją Organizatorów ma na stałe wpisać się w kalendarz imprez sportowych dla młodych piłkarzy. W niedzielne przedpołudnie na starym stadionie KORONY na przeciw siebie stanęły drużyny WIDZEWA Łódź, KORONY Kielce, CRACOVII Kraków i Gości ze Szkółki Piłkarskiej z okolic Londynu. Grano na pełnowymiarowym boisku z dużymi bramkami, a mecze trwały po 35' bez przerw i zmiany stron. Pasy po raz pierwszy grały w oficjalnym spotkaniu na duże bramki, ale mimo to nie dały się pokonać żadnemu z rywali. W swoim pierwszym meczu CRACOVIA zremisowała z Anglikami 1:1 (bramka - Krystian Korczek), w kolejnym - z WIDZEWEM 1:1 (bramka - Mateusz Wdowiak), a w ostatnim meczu - z KORONĄ również 1:1 (bramka - Szymon Słowiak z rzutu karnego). Wyniki pozostałych spotkań (poniżej) sprawiły, że CRACOVIA w końcowym rozrachunku uplasowała się na III miejscu, przed WIDZEWEM, a za Anglikami i KORONĄ. Oprócz Pucharu za III miejsce Pasy wróciły do Krakowa z wyróżnieniem indywidualnym dla Jasia Stachonia, który został wybrany Najlepszym Bramkarzem Turnieju. Indywidualna nagroda trafiła także do Marcina Piekarskiego, który został wybrany Najlepszym Zawodnikiem Zespołu. Trener Jakubiszyn: "Turniej w Kielcach był bardzo dobrą okazją dla moich Zawodników do zaprezentowania swoich umiejętności i podjęcia rywalizacji z mocnymi przeciwnikami. Muszę zaznaczyć, że moi Piłkarze po raz pierwszy w oficjalnych spotkaniach grali na całym boisku i na pełnowymiarowe bramki. Biorąc to pod uwagę oraz fakt, że wszystkie bramki straciliśmy po stałych fragmentach gry i strzałach głową, można powiedzieć, że wypadliśmy naprawdę nieźle. Chłopcy zasłużyli również na słowa uznania za to, że mimo konieczności odrabiania strat w każdym meczu, walczyli z pełną determinacją do końca, dzięki czemu wyrównywali i dalej próbowali zdobyć zwycięskie bramki."

Pozostałe wyniki: KORONA - WIDZEW 4:0; KORONA - ANGLICY 3:0; WIDZEW - ANGLICY 0:2.

Galeria zdjęć z Turnieju dostępna jest tutaj.


Turniej "FUTBOL NA TAK" - 08.02.2009

 

Dużym sukcesem CRACOVII zakończył się wyjazd na Turniej "FUTBOL NA TAK", organizowany przez KS Stadion Śląski w Chorzowie w minioną niedzielę. Pasy po rozegraniu 7 spotkań zakończyły rywalizację na II miejscu, ustępując tylko ZAGŁĘBIU Sosnowiec. Na dalszych pozycjach w klasyfikacji generalnej uplasowały się tak uznane "firmy", jak KORONA Kielce (3.miejsce), ŚTS-GKS Katowice (4.), ZAGŁĘBIE Lubin (7.), RUCH Chorzów (8.), ŚLĄSK Wrocław (9.). W drodze do finału Pasy rozegrały 5 spotkań w grupie A, wygrywając dwa z nich (4:1 ze ŚLĄSKIEM Wrocław - bramki: Wdowiak, Chlebda, Schab, Sap; 1:0 z RUCHEM Chorzów - bramka: Chlebda) oraz remisując trzy (2:2 ze STADIONEM Śląskim I - bramki: Wdowiak, Gołdowski; z GWIAZDĄ Ruda Śląska 4:4 - bramki: Chlebda, Gołdowski, Wdowiak, samob.; z ZAGŁĘBIEM Sosnowiec 1:1 - bramka: Sap). Lepszy bilans bramkowy pozwolił Pasom na zajęcie 1 miejsca w grupie przed Sosnowcem. W półfinale rywalem CRACOVII był GKS Katowice, który po bardzo emocjonującym i zaciętym meczu musiał uznać wyższość naszej Drużyny. Pasy prowadziły już 2:0, następnie przegrywały 2:3, by w końcówce uzyskać dwubramkowe prowadzenie i zwyciężyć 5:3! Łupem bramkowym podzielili się Mateusz Wdowiak - 3, Piotr Gołdowski i Szymon Słowiak. W finale CRACOVIA ponownie zmierzyła się z ZAGŁĘBIEM, lecz tym razem lepsi okazali się rywale, którzy wygrali 2:0. Zajęcie II miejsca w tak mocno obsadzonym Turnieju nie było jedynym sukcesem tego dnia. Mateusz Wdowiak  został wybrany przez Kolegium Trenerów Najlepszym Zawodnikiem Turnieju! Z postawy swoich Zawodników zadowolony był Trener Jakubiszyn: "Zajęcie II miejsca wśród tylu bardzo silnych drużyn jest sporym osiągnięciem. Ważniejsza od wyniku jest jednak jakość gry i mogę śmiało powiedzieć, że na tym Turnieju moi Zawodnicy zagrali tak, jak tego od nich oczekiwałem i każdy dał z siebie wszystko. Jedynie mecz z Gwiazdą był słabszy w naszym wykonaniu. W pozostałych spotkaniach sporo było dobrej gry, wymiany pozycji, dokładnych podań i strzałów oraz skutecznej gry w obronie. Dodatkowo wyróżniony indywidualnie został Mateusz Wdowiak, na co z pewnością zasłużył swoją grą, ale należy pamiętać, że bez pomocy Kolegów sam tego by nie osiągnął."

Szczegółowe wyniki i klasyfikację końcową Turnieju można zobaczyć tutaj. Galeria zdjęć z Turnieju dostępna jest tutaj.


HOTEL WILGA CUP 2008 - 19-21.12.2008

Wilga

Zakończony wczoraj I Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej Trampkarzy Młodszych "Hotel WILGA Cup" zakończył się zwycięstwem POLONII Warszawa, a Drużyna Pasów zajęła V miejsce! Przy odrobinie szczęścia, a przede wszystkim grając w piątek tak, jak w meczach sobotnich, CRACOVIA mogła stanąć nawet na podium. Mimo to, zajęcie V miejsca w mocno obasadzonym Turnieju jest dobrym wynikiem. W pierwszej fazie grupowej Pasy uległy ZAGŁĘBIU Sosnowiec 0:1 oraz pokonały WILGĘ Garwolin 1:0 (bramka: Wdowiak), MSK Namestovo 4:0 (Wdowiak 2, Sap 2) i HUTNIKA I 2:0 (Chlebda, Wdowiak). W ostatnim meczu tej fazy CRACOVIA przegrała z "Czarnymi koszulami" 1:3 (bramka: Gołdowski). Nasza Drużyna zajęła III miejsce w grupie A i trafiła do kolejnej grupy C z Reprezentacją Namestova i POLONIĄ Warszawa (zachowano wynik z I fazy). W meczu z Reprezentacją niewiele dzieliło Pasy od wygranej, ale po serii rzutów karnych (w meczu remis 1:1 - bramka Wdowiak z rzutu karnego; w serii karnych pomylił się Sap) do meczu o III miejsce w Klasyfikacji Generalnej awansowali Słowacy. Rywalem CRACOVII w meczu o V miejsce okazał się być GKS Katowice, który musiał uznać wyższość Pasów, które zwyciężyły 1:0 (Wdowiak). Dodatkową atrakcją dla Zawodników był mecz "All Stars" Turnieju - Zaproszeni Goście, rozegrany po spotkaniu finałowym. Drużynę "All Stars" stanowili młodzi Piłkarze wytypowani przez swoich Trenerów (po 2 z drużyny + wszyscy bramkarze). CRACOVIĘ reprezentowali Kamil Jajecznica, Piotr Gołdowski i Mateusz Wdowiak. Zespół Gości składał się z piłkarzy związanych z Krakowem, w szczególności z HUTNIKIEM Kraków (wychowankowie, byli zawodnicy), a mianowicie: Tomasz Hajto, Marcin Cabaj, Marcin Chmiest, Michał Pazdan, Piotr Madejski i Marcin Juszczyk. Komplet wyników Turnieju dostępny jest tutaj.


SUNSPORT KASZUBY CUP 2008 - 13-14.12.2008

Sunsport-koniec

Wyjazd do Chmielna zakończył się dużym sukcesem Pasów, które w dobrym stylu (choć jest jeszcze nad czym pracować) wspięły się na III miejsce! Niewiele zabrakło, a CRACOVIA zagrałaby w wielkim finale, jednak los zetknął Pasy z ZAWISZĄ BYDGOSZCZ (późniejszym triumfatorem) już w półfinale. W opinii większości Trenerów i Kibiców mecz ten był przedwczesnym finałem. Ale po kolei... W Turnieju zastosowano podwójną fazę eliminacyjną w grupach, przy czym wyniki uzyskane w pierwszym etapie liczyły się dalej w drugim. CRACOVIA wygrała swoją pierwszą grupę, pokonując drużynę CHMIELNA 4:0 (Wdowiak x3, Machno) oraz remisując z JANTAREM Pruszcz Gdański 1:1 (Słowiak) i zespołem U-2 Bytów 2:2 (Schab x2). W drugiej fazie Pasy utworzyły grupę z zespołami, które zajęły II, III i IV miejsce w swoich grupach. Ponownie CRACOVIA wygrała ten etap, pokonując CARTUSIĘ Kartuzy 2:0 (Wdowiak, Chlebda) i BENIAMINKA Starogard Gdański 3:0 (Wdowiak x3) oraz ulegając WIŚLE Tczew 0:1 (przed meczem Pasy miały już zapewnione I miejsce). We wspomnianym półfinale o miejsca I-IV w klasyfikacji generalnej CRACOVIA po bardzo dobrej grze i niewykorzystaniu wielu okazji musiała uznać wyższość ZAWISZY Bydgoszcz (0:1). W meczu o III miejsce Pasy pokonały zaciekle broniącą się ZATOKĘ Braniewo 1:0 po kolejnym trafieniu Mateusza Wdowiaka (łącznie zdobył 8 bramek)! W Finale zespół z Bydgoszczy pokonał FC Gowidlino 2:0. Oprócz medali i okazałego Pucharu za zajęcie III miejsca, CRACOVIA wróciła do Krakowa z wyróżnieniami indywidualnymi. Mateusz Wdowiak był nominowany do nagrody dla Najlepszego Zawodnika (otrzymał ją jednak gracz ZAWISZY), natomiast Kamil Jajecznica zwyciężył w klasyfikacji na Najlepszego Bramkarza, ze sporą przewagą głosów Trenerów! Komplet wyników gier eliminacyjnych dostępny jest tutaj. Końcowa klasyfikacja Turnieju wraz z wynikami fazy pucharowej dostępna jest tutaj.


REDECO CUP 2008 - 06-07.12.2008

Redeco

W rozegranym w miniony weekend we Wrocławiu Turnieju REDECO CUP Zespół CRACOVII zajął VIII miejsce. Jest to dobry wynik, jednakże po pierwszym dniu rozgrywek apetyty z pewnością były większe. W sobotnich meczach Pasy zremisowały bezbramkowo z KALISZANINEM Kalisz oraz wygrały ze ŚLĄSKIEM Wrocław 3:1 (bramki: Wdowiak 2, Gołdowski) i ODRĄ Opole również 3:1 (Kapera, Korczek, Wdowiak). Pozwoliło to na zajęcie pierwszego miejsca w grupie B i awans do jednej z grup finałowych. Tam przyszło zmierzyć się CRACOVII z JAGIELLONIĄ Białystok, LECHIĄ Dzierżoniów i ARKĄ Gdynia. Niestety w niedzielę nasi Zawodnicy zawiedli i przegrali wszystkie mecze w grupie - 1:2 z "JAGĄ" (Gołdowski), 0:4 z LECHIĄ i 0:2 z ARKĄ. Czwarte miejsce w grupie finałowej oznaczało, że Pasy zagrają ostatecznie w meczu o 7 miejsce z WARTĄ Poznań. W spotkaniu tym CRACOVIA była bardzo bliska zwycięstwa (4 razy wychodziła na prowadzenie, miała okazje na podwyższenie wyniku w samej końcówce), jednak w regulaminowym czasie gry padł wynik remisowy 4:4 (Wdowiak, Chlebda, Gołdowski, Piekarczyk). W rozstrzygającej serii rzutów karnych z naszych Zawodników trafił tylko Mateusz Wdowiak, natomiast pomylili się Kacper Kapera oraz Mateusz Piekarczyk i CRACOVIA zakończyła Turniej na VIII miejscu. 


SILVER CUP 2008 - 29-30.11.2008

 

Dużym sukcesem CRACOVII zakończył się wczoraj Turniej SILVER CUP 2008! Pierwszy zespół Pasów zajął bardzo dobre II miejsce, ulegając w finale HETMANOWI Włoszczowa 2:3 (bramki - Wdowiak 2). Bez wątpienia w zasięgu Drużyny było pierwsze miejsce, ale w decydującym starciu zabrakło CRACOVII zimnej krwi i grała ona zbyt nerwowo. Doszły do tego nieprzemyślane zagrania niektórych Zawodników i skończyło się na drugim stopniu podium. Jest to jednak bez wątpienia duży sukces Pasów! W drodze do finału CRACOVIA I pokonała BOREK Kraków 7:1 (bramki: Korczek 3, Wdowiak 2, Kapera, Piekarski), DUNAJEC Nowy Sącz 3:1 (Wdowiak, Piekarski, Sap), PROKOCIM Kraków 2:0 (Wdowiak, Sap), WILGĘ Kraków 6:2 (Wdowiak 4, Sap 2) i GARBARNIĘ Kraków 6:2 (Wdowiak 2, Piekarski 2, Korczek, Sap). Drugi Zespół spisał się gorzej, choć ambicji i woli walki do końca nie można było Zawodnikom CRACOVII II odmówić. Wystarczyło to jednak tylko do zajęcia (wspólnie z HUTNIKIEM II) XI miejsca.  CRACOVIA II uległa HUTNIKOWI I Kraków 1:10 (Natkaniec), CLEPARDII Kraków 2:7 (Słabowski, Stawowy), HETMANOWI Włoszczowa 0:1, PROKOCIMOWI 1:3 (Stawowy), HUTNIKOWI II 1:2 (Machno) oraz pokonała BOREK 2:1 (Slabowski, Najder). Piłkarze CRACOVII wrócili z Zawoi nie tylko z medalami i pucharem za II miejsce, ale także z nagrodami indywidualnymi. Mateusz Wdowiak został niekwestionowanym Królem Strzelców Turnieju, zdobywając w sześciu meczach 12 bramek! Z kolei Daniel Słabowski otrzymał wyróżnienie dla Najbardziej Walecznego Zawodnika! Komplet wyników wszystkich spotkań w ramach Turnieju zobaczyć można tutaj.


Turniej AW-BUD Cup 2008 - 15-16.11.2008

 

Zdecydowanie poniżej oczekiwań zaprezentowała się CRACOVIA na Turnieju AW-BUD Cup 2008. Szanse na dobry występ pogrzebane zostały pierwszego dnia, kiedy to Pasy po słabej grze przegrały wszystkie 3 mecze (0:2 z Sandecją I, 1:2 z GKS Katowice Szymek Słowiak> i 0:4 z Koroną Kielce) i zajęły dopiero IV miejsce w grupie D. Drugiego dnia przyszło CRACOVII walczyć o miejsca IX-XVI w klasyfikacji generalnej. Widoczna była pewna poprawa w grze, ale niestety nie wystarczyło to do ogrania Motoru Lublin (1:3, bramka-Krystian Korczek) i Sandecji II (0:0, w karnych 2:3, trafili Mateusz Piekarczyk i Szymek Słowiak, pomylił się Krystian Korczek). W ostatnim meczu turnieju w końcu udało się Pasom odnieść zwycięstwo, choć nie przyszło im ono łatwo. Rywalem CRACOVII był po raz kolejny GKS Katowice, więc była to okazja do rewanżu za porażkę w grupie. Zaczęło się źle, bowiem GKS wyszedł na dwubramkowe prowadzenie, ale CRACOVIA odrobiła straty po bramkach Mateusza Piekarczyka i Kacpra Kapery. W serii rzutów karnych lepsi okazali się nasi Zawodnicy, którzy po trafieniach Kapery, Słowiaka i Piekarczyka oraz skutecznej interwencji Kuby Wysopala (zastąpił Kamila Jajecznicę, który pierwszego dnia doznał kontuzji kciuka) zwyciężyli 2:3. Ostatecznie Pasy uplasowały się na odległym XV miejscu, co jest wynikiem daleko poniżej oczekiwań i możliwości Drużyny. Miejmy nadzieję, że w kolejnych turniejach Pasiaki spiszą się lepiej. Najbliższa okazja już za 2 tygodnie w Zawoi na turnieju SILVER CUP 2008, gdzie CRACOVIA wystąpi w roli obrońcy tytułu.


Turniej z okazji 85-lecia LKS Gdovia Gdów - 25.10.2008

Turniej w Gdowie

Bezapelacyjnym zwycięstwem CRACOVII zakończył się mini-turniej z okazji 85-lecia Klubu Sportowego LKS Gdovia Gdów. Pasy przeszły przez rozgrywki jak burza, w czterech meczach nie tracąc ani jednej bramki, a strzelając aż 11! W fazie grupowej CRACOVIA pokonała z Gdovię II 4:0 (bramki - Stawowy 2, Poznański, Natkaniec) i KS Dąbski Kraków 2:0 (Stawowy, Natkaniec), dzięki czemu Pasy zajęły I miejsce w grupie. W półfinale CRACOVIA po bramkach Sebastiana Stawowego i Konrada Natkańca pokonała 2:0 zespół Śledziejowic, przechodząc do Finału. W decydującym starciu na przeciw Pasom stanęła ekipa Gospodarzy, ale nie wskórała wiele wobec dobrze grającej CRACOVII. Nasi Piłkarze wygrali ten mecz 3:0, a bramki zdobywali Sebastian Stawowy(x2) i Patryk Biernat. W ten sposób CRACOVIA stanęła na najwyższym stopniu podium, zdobywając okazały Puchar, Dyplom oraz medale i nagrody rzeczowe. Oprócz zwycięstwa zespołu Turniej przyniósł również sukcesy indywidualne. Kuba Wysopal został wybrany Najlepszym Bramkarzem (otrzymał specjalną statuetkę, dyplom i książkę). Pecha z kolei miał Sebastian Stawowy, który był razem z zawodnikiem Gdovii I Mateuszem Wyporkiem najskuteczniejszym strzelcem (zdobyli po 6 bramek), ale w serii rzutów karnych mających na celu wyłonienie Króla Strzelców Sebastian pomylił się i nagrodę zdobył reprezentant Gospodarzy. Turniej w Gdowie był dobrą okazją do zaprezentowania się dla Zawodników, którzy nieco mniej grali w lidze bądź dopiero starają się o dołączenie do Pasów. Bardzo dobrze zagrał wspomniany Sebastian Stawowy, pewnie radzili sobie na boisku także Konrad Natkaniec i Patryk Biernat. Komplet wyników można zobaczyć tutaj.
Turnieje piłkarskie w sezonie 2007/2008

 


Kids Blue Bowl

W rozegranym w dniach 10-11 maja w miejscowości Guntramsdorf k/Wiednia Międzynarodowym Turnieju Piłki Nożnej U-12 nasza Drużyna zajęła bardzo dobre 6. miejsce na 23 rywalizujące zespoły! Nasi Chłopcy występowali pod szyldem KS BATORY, gdyż pierwotne zaproszenie od austriackich Organizatorów skierowane było właśnie do klubu z Woli Batorskiej. Stamtąd pochodzą również sponsorzy, którzy opłacili całe przedsięwzięcie. Od strony sportowej zaszczyt reprezentowania Polski (po raz pierwszy w siedmioletniej historii Turnieju) przypadł Zawodnikom CRACOVII '96, wspomaganym przez Szymona Korgę związanego z "Batorym". Warto zaznaczyć, że gdyby nie bardzo rygorystyczny regulamin rozgrywek, nasza Drużyna powinna rywalizować o miejsca na podium. Regulamin ten zakładał, że do grupy walczącej drugiego dnia o miejsca 1-5 awansują tylko zwycięzcy grup z dnia pierwszego. Nasz Zespół zajął w sobotę w grupie 2. miejsce, wygrywając 2 mecze, jeden remisując i ulegając tylko Admirze Moedling (późniejszemu zwycięzcy Turnieju). Dało to awans "tylko" do grupy rywalizującej o miejsca 6-10, w ktorej na Polaków nie było mocnych (4 zwycięstwa bez straty bramki). W ten sposób Drużyna KS BATORY/CRACOVIA znalazła się na 6. miejscu, mając lepszy bilans spotkań w przeciągu dwóch dni niż zespoły sklasyfikowane wyżej. Mimo to, cały wyjazd należy zaliczyć do niezwykle udanych. Nasi Chłopcy zyskali szacunek i sympatię gospodarzy oraz innych zaproszonych zespołów, a przede wszystkim przetarli "szlak" dla kolejnych polskich drużyn. Organizatorzy wielokrotnie podkreślali uznanie dla gry naszych Zawodników oraz ich zdyscyplinowania i wzorowego zachowania podczas trwania Turnieju.

Oto wyniki meczów naszej Reprezentacji:

  • Sobota:
  • KS Batory/CRACOVIA - SV Magna Wienerberg (Austria) 0:0
  • NK Cakovec (Chorwacja) - KS Batory/CRACOVIA 0:1 /Korczek/
  • Admira Moedling (Austria) - KS Batory/CRACOVIA 2:0
  • KS Batory/CRACOVIA - SC Ortmann (Austria) 3:0 /Najder, Piekarczyk, Korczek/
  • Niedziela:
  • KS Batory/CRACOVIA - SG Guntramsdorf/Eichkogel (gospodarze) 2:0 /Chlebda, samob./
  • SG St.Georgen/Eisenstadt (Austria) - KS Batory/CRACOVIA 0:1 /Najder/
  • KS Batory/CRACOVIA - SC Siebenhirten 2:0 /Najder, Wolański/
  • SC Slovan Skalite (Słowacja) - KS Batory/CRACOVIA 0:2 /Najder, Korczek/

Szczegółowe rozstrzygnięcia w poszczególnych grupach, końcową klasyfikację i zdjęcia można znaleźć tutaj (j.niemiecki).

Z pucharem

W górnym rzędzie od lewej: Szymon Korga, Bartłomiej Chlebda, Mateusz Poznański, Mateusz Piekarczyk, Artur Machno, Jan Ksel, Kacper Kapera, Szymon Słowiak, Trener Grzegorz Jakubiszyn;

W dolnym rzędzie od lewej: Kamil Wąsik, Mateusz Wdowiak, Dominik Najder, Michał Wolański, Krystian Korczek, Robert Guzik, Patryk Biernat;

Leżą: Kamil Jajecznica, Jan Stachoń;


Arka Gdynia Cup 2008

Arka Gdynia Cup 2008

 

W niedzielę 24.02.2008r. zakończył się VII Halowy Turniej Piłki Nożnej ARKA GDYNIA CUP 2008 im. Zbigniewa Bielińskiego. Udział w rozgrywkach wzięło 16 drużyn z różnych rejonów Polski, a były to: AGRYKOLA Warszawa, CRACOVIA Kraków, CISOWA Gdynia, DĄB-GRYF Dębno, JAGIELLONIA Białystok, LECH Poznań, LECHIA Gdańsk, UNIA Swarzędz, OLIMPIA Warszawa, SALOS Szczecin, WARTA Poznań, ZAGŁĘBIE Lubin, ZAWISZA Bydgoszcz oraz trzy zespoły gospodarzy - ARKA I, ARKA II i ARKA '97.

 

W pierwszym dniu drużyny rywalizowały w czterech grupach eliminacyjnych, z których dwie pierwsze ekipy miały zapewniony awans do fazy pucharowej rozgrywek o miejsca I-VIII, natomiast dwie ostatnie przechodziły do walki o miejsca IX-XVI. Mecze eliminacyjne dostarczyły wielu niespodzianek, do których należał brak awansu do czołowej "ósemki" takich zespołów, jak Lech, Arka I (v-ce mistrz 2007), Unia (3m. 2007). Szczególnie ciekawie wyglądała rywalizacja w grupie A, w której do ustalenia końcowej kolejności konieczne było utworzenie tzw. małej tabeli, uwzględniającej tylko 3 zainteresowane drużyny. CRACOVIA w meczach eliminacyjnych zaprezentowała się bardzo dobrze, zwłaszcza w meczu z silnym Salosem, wygranym 4:3 (bramki: Partyka 3, Słowiak). Pasiacy walczyli tego dnia do końca o każdą piłkę, dzięki czemu potrafili odmienić losy meczów z Olimpią (przegrywali 0:2, żeby zremisować 2:2; bramki: Kapera, Partyka) oraz Arką II (przegrywali 0:1, by wygrać 2:1; bramki: Partyka, Piekarczyk). Komplet wyników meczów eliminacyjnych dostępny jest tutaj.

 

Drugi dzień Turnieju przebiegał pod znakiem rywalizacji systemem pucharowym. Tu nie było już miejsca na zagapienie się, odrabianie strat w kolejnym meczu bądź licznie na korzystny układ pozostałych wyników. Tego dnia nasi Chłopcy spisali się nieco słabiej niż w sobotę (brak stabilności formy, nawet na przestrzeni dwóch dni, to sprawa normalna w tej kategorii wiekowej we wszystkich drużynach) i ulegli swoim rywalom, ale woli walki nie można było im odmówić. Szczególny żal w sercach młodych Pasiaków pozostał po przegranym meczu z Zagłębiem (1:2, bramka: Partyka). CRACOVIA prowadziła w tym spotkaniu i miała okazje do podwyższenia wyniku, ale niestety nie udało się i zamiast znaleźć się w czołowej czwórce Turnieju (na co Chłopcy bez wątpienia zasłużyli), przyszło Pasom walczyć o miejsca V-VIII. W kolejnym meczu znów szczęście uśmiechnęło się do naszych rywali, gdyż po wyrównanym meczu Agrykola zwyciężyła 2:1 (bramka: Gołdowski). W ostatnim meczu o VII miejsce CRACOVIA ponownie trafiła na zespół ze Szczecina. Tym razem chłopcy z Salosu zrewanżowali się Pasiakom za sobotnią porażkę i wygrali z naszą Drużyną 3:0. Do Wielkiego Finału po bardzo dobrej grze awansowała Warta i Lechia, natomiast w meczu o III miejsce zmierzyły się zespoły z Lubina i Bydgoszczy. Wyniki wszystkich meczów z fazy pucharowej Turnieju dostępne są tutaj.

 

W końcowej klasyfikacji Turnieju ARKA GDYNIA CUP 2008 Drużyna CRACOVII '96 uplasowała się na VIII miejscu. W porównaniu z zeszłoroczną edycją tego Turnieju nastąpił awans o cztery pozycje. Koniecznie trzeba tu jednak przypomnieć, że na tym etapie szkolenia nie wyniki są najważniejsze, ale ciagła i systematyczna poprawa umiejętności oraz podnoszenie poziomu gry. Ten cel z pewnością został w przeciągu roku osiągnięty, o czym Trener Jakubiszyn wielokrotnie przekonywał się w rozmowach z Trenerami innych drużyn. Wszyscy oni zgodnie stwierdzili, że Zespół CRACOVII zrobił największe postępy spośród wszystkich drużyn, które walczyły w Gdyni w zeszłym roku i obecnie.

TAK TRZYMAĆ CHŁOPCY!!!

 

Relacja z Turnieju dostępna jest na stronie www.arkowiec.com oraz www.arka-tv.pl


Złote Lwy Gdańskie 2008

 

* VIII miejsce

 

* Udział wzięły następujące drużyny (rocznik 1996 i młodsi): Arka Gdynia, Wisła Kraków, Lech Poznań, Śląsk Wrocław, Agrykola Warszawa, Lechia I Gdańsk, Lechia II Gdańsk, AP Lechia Gdańsk, AP Dariusza Kubickiego Warszawa, Warta Poznań, Olimpic Gdańsk, SALOS Szczecin, KP Police, CRACOVIA,

 

* Turniej odbył się w dniach 12-13.01.2008r. w Gdańsku - Orunii. Relacja z przebiegu Turnieju i meczów rozgrywanych przez naszą Drużynę pojawi się już wkrótce,

 


Silver Cup 2007 - Zawoja

 

* I miejsce (Cracovia I) i X miejsce (Cracovia II),

 

* Udział wzięły następujące drużyny (rocznik 1996 i młodsi): Korona Kielce, Hutnik Kraków, Hetman Włoszczowa, Dunajec Nowy Sącz, Stal Rzeszów, Karpaty Krosno, Watra Zawoja, GKS Katowice, CRACOVIA , CRACOVIA II,

 

* Turniej odbył się w dniach 01-02.12.2007r. w Zawoi. CRACOVIA reprezentowana była przez dwa zespoły. Pierwszy z nich zaprezentował w przeciągu całego Turnieju bardzo ambitną grę i wysoki poziom umiejętności technicznych oraz szeroki wachlarz zagrań taktycznych. Szczególnie drugiego dnia gra CRACOVII I mogła się podobać, kiedy to młodzi "Pasiacy" wygrali wszystkie 3 mecze, uzyskując imponujący bilans bramkowy 12:1 i zasłużenie zajmując miejsce na najwyższym stopniu podium. Zespół CRACOVII II, złożony w głównej mierze z Zawodników debiutujących na tego typu imprezie, dzielnie walczył w pierwszym dniu Turnieju, nieznacznie ulegając wyżej notowanym rywalom, lecz niestety drugiego dnia zanotował znaczny spadek formy i ostatecznie zakończył zmagania na X miejscu,

 

* Najlepszym Zawodnikiem Turnieju wybrany został Mateusz Wdowiak z Cracovii I - gratulujemy!

 

CRACOVIA I
Bramki
CRACOVIA IIBramki

Kamil Jajecznica (br.)

Piotr Gołdowski

Szymon Słowiak

Mateusz Wdowiak

Mateusz Piekarczyk

Kacper Kapera (kpt.)

Krystian Korczek

Artur Machno

-

1

4

8

4

2

8

1

Jan Stachoń (br.)

Kamil Wąsik (kpt.)

Piotr Bajorek

Damian Ostafin

Michał Wolański

Michał Jałocha

Konrad Natkaniec

Marcin Piekarski

-

-

1

3

4

1

-

-


* Relację z Turnieju można prześledzić tutaj. Komentarz Trenera dostępny jest tutaj,


I Otwarte Mistrzostwa Krakowa

w Halowej Piłce Nożnej Trampkarzy rocznika '95

 

* X miejsce

 

* Udział wzięły następujące drużyny (rocznik 1995 i młodsi): Armatura Kraków, Wisła Kraków, Garbarnia Kraków, Stal I Mielec, Stal II Mielec, SEMP Ursynów Warszawa, Hetman Włoszczowa, KS Piaseczno, Clepardia Kraków, Sokół Jaworzno, Ursus Warszawa, CRACOVIA,

 

* Turniej odbył się w dniach 10-11.11.2007r. w Krakowie - Skotnikach. Relacja z przebiegu Turnieju i meczów rozgrywanych przez naszą Drużynę pojawi się już wkrótce,

 Turnieje piłkarskie w sezonie 2006/2007

 


International Hilltop Cup 2007

 

* III miejsce

 

* Udział wzięły następujące drużyny (rocznik 1996 i młodsi): Wisła I Kraków, Wisła II Kraków, Wigry Suwałki, Lider Włocławek, Hetman Włoszczowa, UKS Ludwinów Kraków, SALOS Szczecin, CRACOVIA,

 

* Turniej odbył się w dniach 28-30.06.2007r. w Krakowie - Skotnikach. Mecze rozgrywane były na otwartym boisku ze sztuczną nawierzchnią. Równolegle z Turniejem rocznika 1996 rozgrywane były zawody w rocznikach '95 i '94. Drużyna naszych Chłopców trafiła do grupy z SALOS-em Szczecin, Liderem Włocławek i Wisłą II Kraków. W pierwszym meczu Cracovia zremisowała z ekipą znad morza 1:1 po golu Mateusza Piekarczyka. Identyczny wynik powtórzył się w meczu z Wisłą II, kiedy to ponownie na listę strzelców wpisał się "Piekarz". W decydującym meczu "pasiacy" wygrali wysoko (4:1, bramki: Krystian Korczek - 2, Kacper Kapera i Mateusz Poznański - po 1) z drużyną z Włocławka i zajęli II miejsce w grupie. W półfinale nasi Piłkarze trafili na będącą w bardzo dobrej dyspozycji Wisłę I, która w rozgrywkach grupowych zdeklasowała swoich rywali. "Pasy" przegrały to spotkanie 1:7, ale wysoki wynik nie odzwierciedlał przebiegu spotkania. Wprawdzie "Biała Gwiazda" pierwsza wyszła na prowadzenie, ale po golu kontaktowym na 1:2, strzelonym przez Korczka wydawało się, że losy spotkania się odwrócą. Niestety tak się nie stało i naszym Trampkarzom przyszło zmierzyć się w małym finale z zespołem z Suwałk. Cracovia pokonała Wigry 3:1 po bramkach Piekarczyka, Korczka i Szymona Słowiaka, w końcowej klasyfikacji zajmując III miejsce (tabele i wyniki).

 


Arka Gdynia Cup 2007

 

* miejsce

 

* Udział wzięły następujące drużyny (rocznik 1996 i młodsi):

 

* Turniej odbył się w dniach ........... w Gdyni. Relacja z przebiegu Turnieju i meczów rozgrywanych przez naszą Drużynę pojawi się już wkrótce,