CRACOVIA 1996

Obóz Zimowy 2008

Obóz Zimowy 2008

 

02.02.2008

 

To już niestety ostatni dzień naszego Obozu. Po śniadaniu Chłopcy mieli czas na spakowanie, a następnie przyszła pora na ceremonię Zakończenia Obozu. Wszyscy uczestnicy otrzymali Dyplomy Uznania oraz drobne upominki za pracę wykonaną podczas zgrupowania i za wzorową postawę oraz kulturalne zachowanie. Następnie ogłoszone zostały wyniki Konkursu Czystości, a mieszkańcy dwóch pokojów, sklasyfikowanych razem na pierwszym miejscu otrzymali Dyplomy i rakietki do ping-ponga. Zwycięzcami zostali Mateusz Poznański, Mateusz Piekarczyk i Bartłomiej Chlebda (pok.15) oraz Piotr Schab, Konrad Natkaniec i Kamil Jajecznica (pok.27). Tabela z wynikami "SANEPIDU" dostępna jest tutaj. Kolejnym punktem programu było rozstrzygnięcie Turnieju Trójek. Dyplomami uhonorowani zostały wszystkie "trójki", a pierwsze trzy drużyny otrzymały ponadto nagrody rzeczowe (1-mini piłki, 2-getry, 3-"frotki" na nadg.). Końcowa klasyfikacja Turnieju Trójek dostępna jest tutaj. Po wręczeniu nagród "trójkom" Kadra Trenerska wręczyła Dyplom i specjalną nagrodę (strój sportowy) NAJBARDZIEJ PRACOWITEMU OBOZOWICZOWI, którym w ocenie Kadry był Patryk Biernat. Wreszcie przyszła pora na wybranie NAJSYMPATYCZNIEJSZEGO OBOZOWICZA. Chłopcy wybierali go sami w tajnym głosowaniu. Zwyciężył ze zdecydowaną przewagą Marcin Piekarski, za co odebrał Dyplom i mini-piłkę do koszykówki. Po uroczystości Zakończenia Obozu "Pasiacy" mieli jeszcze ostatni trening, a po nim czas na dokończenie pakowania. Obiad zaplanowany jest na 14:30, a wyjazd z Ośrodka na 16:00. Pociąg z Rzeszowa mamy o 17:11, a w Krakowie planowo mamy być na 19:32.


01.02.2008


Mijający dzień upłynął Obozowiczom pod znakiem ciężkiej pracy na treningach, a także sporej dawki zabawy przy okazji "Chrztu" młodych Pasiaków. Na zajęciach przed południem rozegrana została II edycja Turnieju Halowego Trójek. Zwycięstwo padło łupem Drużyny "VI", a za ich plecami uplasowały się "V-ki". Trzecie miejsce zajęła ekipa "IV". Tabela, wyniki i klasyfikacja strzelców dostępna jest tutaj. Po kolacji odbyła się ceremonia "Chrztu" tych Obozowiczów, którzy jeszcze nie przeszli tej próby w barwach CRACOVII. Wszyscy Zawodnicy, którzy przystąpili do "pasowania na Piłkarza Pasów" pomyślnie przeszli przygotowane dla nich próby.

Piątek był szczególnym dniem dla Mateusza Piekarczyka, który tego dnia obchodził swoje Urodziny. Z tej okazji cała Drużyna odśpiewała mu gromkie "Sto lat!". Życzymy Mateuszowi, żeby uśmiech z Jego twarzy nigdy nie znikał, żeby zawsze był pogodny, radosny i pełny energii. Życzymy też "Piekarzowi" sukcesów piłkarskich oraz wytrwałości i powodzenia we wszystkim, czego się podejmuje.


31.01.2008


W czwartek po raz drugi w trakcie trwania obozu pojechaliśmy na basen. Tym razem młodzi Piłkarze spróbowali swoich sił w water-polo. Mecze były niezwykle emocjonujące i obfitowały w wiele niezwykłych zagrań oraz pięknych bramek. Po powrocie ze Strzyżowa przystąpiliśmy do kolejnego etapu Turnieju "Trójek", a mianowicie do zespołowej gry w "Statki". Polegało to na tym, że "trójki" w odpowiedniej kolejności (uprzednio wylosowanej) podawały współrzędne strzału, a Trener sprawdzał na swojej planszy, czy było to trafienie czy pudło. Rywalizację wygrała drużyna "IV-ek", która na swoim koncie miała najwięcej, bo aż 26 celnych strzałów. Kolejność pozostałych ekip oraz szczegółowy układ trafień można prześledzić tutaj. Po obiedzie i ponad godzinnym odpoczynku przyszła pora na trening. Tym razem były to bardzo intensywne zajęcia, podczas których Zawodnicy ćwiczyli w parach na stacjach. "Pasiacy" solidnie przyłożyli się do pracy i dawali z siebie wszystko (a nawet więcej). Po kolacji nasi Chłopcy wzięli udział w ceremonii zakończenia obozu starszych kolegów, z którymi zdążyli się dużo lepiej poznać w przeciągu tych kilku dniu. Na jutro w planie są dwa treningi oraz "Chrzest", któremu poddani zostaną ci Zawodnicy, którzy nie przeszli go jeszcze w barwach CRACOVII. Ci, którzy zostali już "ochrzczeni" mają za zadanie przygotowanie i organizację tego wydarzenia (a będą to Danio, Kapi i Piekarz).


30.01.2008

 

Środa na obozie minęła pod znakiem rywalizacji na wielu frontach i w różnorakich formach. Do południa odbyła się kolejna tura zmagań "trójek". Tym razem szukaliśmy wśród naszych Zawodników kandydatów na następców Mariusza Pudzianowskiego, bowiem "Pasiacy" stanęli do walki o tytuł "najsilniejszych wśród silnych". Do wykonania Piłkarze mieli szereg zadań podobnych do tych, z jakimi mają do czynienia prawdziwi "Strong-meni". Był więc "Spacer nosiwody", "Przeciąganie worka bokserskiego", "Sztafeta taczek", skoki na skakance i "brzuszki" z piłką lekarską. Pierwsze miejsce ze zdecydowaną przewagą zajęła ekipa "II-jek" w składzie: Marcin Piekarski, Mateusz Bukowski i Kamil Wąsik. Szczegółowe wyniki dostępne są tutaj. Po południu wybraliśmy się do niedalekiego Tyczyna na sparing z miejscowym "Strugiem". Razem z Nami pojechali Zawodnicy z rocznika '94. Starsi zremisowali swój mecz 6:6, natomiast nasi Piłkarze wygrali 6:3, po bramkach Najdera (2), Korczka, Słabowskiego, Schaba i Chlebdy. Gospodarze zaskoczyli naszą Drużynę na samym początku spotkania i wyszli na dwubramkowe prowadzenie, ale już po paru minutach CRACOVIA odzyskała równowagę i odrobiła stratę, a następnie konsekwentnie dokumentowała swoją przewagę. Przy nieco lepszej skuteczności końcowy wynik byłby bardziej okazały. Ozdobą meczu była jedna z bramek zdobytych przez Dominika Najdera, który przedłużył głową dalekie zagranie Kacpra Kapery z własnej połowy i przelobował bramkarza gospodarzy. Warto zaznaczyć, że Dominik znajdował się wówczas poza polem karnym rywali i był zdecydowanie niższy od obrońców przeciwnika. Jutro w planie mamy ponowny wyjazd na basen, a także popołudniowy trening oraz wieczorne zajęcia specjalistyczne dla bramkarzy.


29.01.2008


Wtorek odbiegał przebiegiem wydarzeń od schematu, z jakim Obozowicze mieli do czynienia we wczesniejszych dniach. Wszystko za sprawą wyjazdu na basen. Na pływalni chłopcy mieli do dyspozycji 25-metrowy basen, dwie mniejsze niecki z hydromasażem oraz wydzieloną strefą do gry w water-polo, a także zjeżdżalnię i jaccuzi. Z kolei po obiedzie przyszła pora na trening szarych komórek, czyli quiz. Pytania w większości związane były z piłką nożną. Zawodnicy głowili się nad odpowiedziami w trójkach, w których rywalizują od samego początku obozu. Zwycięska trójka mogła liczyć na 6pkt. do klasyfikacji, kolejna na 5pkt., itd. Pierwsze miejsce zajęła ekipa "III" (Jajecznica, Schab, Waszkiewicz), która uzyskała 41pkt. na 52 możliwe. Drugie miejsce przypadło "VI-kom" (Kapera, Piekarczyk, Słabowski - 36,5pkt.), trzecie - "II-kom" (Bukowski, Piekarski, Wąsik - 30,5pkt.), czwarte - "IV-kom" (Guzik, Korczek, Najder - 24pkt.), piąte - "I-kom" (Biernat, Gołdowski, Natkaniec - 16,5pkt.), a szóste miejsce - "V-kom" (Chlebda, Poznański - 11pkt.). Na tym nie skończyły się emocje związane z rywalizacją "trójek", bowiem w ramach treningu odbył się Turniej Trójek w halowej piłce nożnej, w którym również można było zdobyć punkty do klasyfikacji (zarówno za zajęte miejsca, jak i za pierwsze trzy lokaty na liście najlepszych strzelców). Grano systemem "każdy z każdym", a mecze trwały 5 min. Zwycięstwo przypadło w udziale "VI-kom", a królem snajperów okazał się Kacper Kapera - 8 bramek. Komplet wyników znajduje się tutaj. W dniu jutrzejszym zamierzamy wyłonić najlepszą "trójkę" w klasyfikacji strong-man. Zaplanowane są takie konkurencje jak "Spacer nosiwody", "Przeciąganie worka bokserskiego", "Sztafeta taczek" i inne równie ciekawe. Po południu prawdopodobnie wybierzemy się do sąsiedniej miejscowości na sparing z rówieśnikami.


28.01.2008


Poniedziałek przyniósł rozstrzygnięcie Turnieju tenisa stołowego. Zwycięzcą został Mateusz Bukowski, który tym samym zdobył 6pkt dla swojej "trójki". Drugie miejsce i 4pkt dla zespołu padło łupem Mateusza Poznańskiego, a trzecim miejscem (2pkt) musiał zadowolić się Piotr Schab (komplet wyników znajduje się tutaj). Oprócz dokończenia rozgrywek ping-ponga nasi Zawodnicy solidnie trenowali. Pierwsze zajęcia podporządkowane były rozwijaniu ogólnej sprawności młodych Piłkarzy, a popołudniowy trening zawierał wyłącznie elementy techniki oraz taktyki w małych grach. Wieczorem dodatkowe specjalistyczne zajęcia mieli Bramkarze. Na jutro zaplanowany jest tylko jeden trening po południu oraz wieczorny trening bramkarski, gdyż po śniadaniu jedziemy razem z podopiecznymi Trenera Szarlińskiego na basen.


27.01.2008

 

Niedziela była dla młodych "Pasiaków" bardzo aktywnym dniem. Pobudka była o godzinie 6:00, gdyż na 7:00 poszliśmy do kościoła oddalonego o ok. 1,5 km od naszego Ośrodka. Po powrocie zjedliśmy śniadanie, a po krótkim odpoczynku rozpoczęliśmy rozgrywki w ping-ponga. Pierwszy etap to gry w grupach systemem "każdy z każdym", a następnie pierwsi dwaj Zawodnicy z każdej grupy przejdą do rozgrywek systemem pucharowym. Turniej ten będzie kontynuowany w kolejnych dniach, aż do wyłonienia Mistrza Obozu Zimowego w Tenisie Stołowym. Zwycięzca zdobędzie dla swojej "trójki" (w ramach Konkursu Trójek trwającego przez cały obóz) 6pkt., v-ce mistrz 4pkt, a gracz z III miejsca - 2pkt. Poza emocjami związanymi z grą w ping-ponga nasi Obozowicze mieli dzisiaj dwa treningi. Pierwszy, poświęcony głównie doskonaleniu techniki oraz ogólnemu usprawnieniu Zawodników trwał od 11:00 do 13:00. Drugi trening, podczas ktorego dominowały małe gry trwał również 2 godziny i rozpoczął się o 16:30. Po kolacji (19:00) Piłkarze mieli czas wolny, a obecnie wszyscy już smacznie śpią. Jutro przed Nimi również sporo pracy (2 treningi, kontynuacja rozgrywek tenisa stołowego, konkurs "trójek", ...).


26.01.2008

 

Dzisiaj w samo południe dotarliśmy na miejsce! Po nieco ponad dwóch godzinach podróży pociągiem, a następnie półgodzinnej jeździe busem naszym oczom ukazał się Ośrodek MARATON. Po rozpakowaniu się w pokojach (cztery 3 osobowe z łazienkami i jeden pokój typu studio 2+3, w każdym pokoju telewizor) i zjedzeniu bardzo dobrego obiadu przyszła pora na PIŁKĘ! Najpierw chłopcy obejrzeli multimedialną prezentację dotyczącą panowania nad piłką wraz z przykładami ćwiczeń do wykonywania samodzielnie lub z kolegą, a następnie odbyli pierwszy trening na hali. Kolejnym punktem "programu" była kolacja (tzw. szwedzki stół - podobnie wyglądają śniadania), po której Zawodnicy dostali czas wolny. Bramkarze, wspólnie z kolegami z rocznika '94 (przebywają razem z na obozie pod opieką Trenera Tomasza Szarlińskiego) mieli jeszcze swój specjalistyczny trening o 20:30. Cisza nocna zacznie obowiązywać o 22:00. Na jutro (niedziela) zaplanowane jest wyjście do pobliskiego kościoła na godzinę 7:00 oraz dwa treningi - o 11:00 i 16:30, a także trening bramkarski o 20:30.